RogalTrans

Jak dobrze zabezpieczyć transportowane przedmioty?

Przygotowując przedmioty do transportu należy je zabezpieczyć – i wie to każdy Klient, a także zdają sobie z tego sprawę przewoźnicy. Jednak znaczenie ma tak naprawdę odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, by zagwarantować ich przewóz w stanie nienaruszonym.

Jak dobrze zabezpieczyć transportowane przedmioty?

Przede wszystkim należy dostosować rodzaj zabezpieczenia do przedmiotu oraz potencjalnych możliwych uszkodzeń, np. owinąć folią bąbelkową wazony i przedmioty szklane oraz ceramiczne, a następnie umieścić je w kartonach bądź skrzyniach tak, by unieruchomić całą zawartość przed stłuczeniem.

Ponadto należy przy zabezpieczaniu przedmiotów na czas transportu zastanowić się nad wielkością oraz ciężarem przewożonych towarów. Meble, takie jak komody, regały, warto ochronić na krawędziach, stosując specjalne zabezpieczenia np. z pianki lub z kartonu. Dzięki nim narożniki oraz wszelkie ranty nie będą narażone na zniszczenie.

Z uwagi na ciężar i kształt, meble z litego drewna dobrze jest zabezpieczyć taśmami, poprzez przymocowanie do podłogi lub ścian naczepy.

W przypadku mebli demontowanych, należy poszczególne elementy zapakować w kartony i rozdzielić folią bąbelkową lub innym rodzajem separatora, aby podczas transportu nie przesuwały się i nie ocierały o siebie.

W przypadku sprzętu komputerowego, RTV i AGD najlepszym zabezpieczeniem jest oryginalne opakowanie, ale doskonale rozumiemy, że nikt nie trzyma go w domu lub w piwnicy przez kilka lat. Dlatego stosownym zamiennikiem będzie karton o rozmiarach nieco większych niż przedmiot, wykonany z grubej tektury.

Sprzęt należy owinąć folią bąbelkową oraz zastosować profile ochronne i specjalistyczne wypełniacze, dzięki temu urządzenia są zabezpieczone przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Do zabezpieczenia ładunku podchodzimy ze szczególną troską, ponieważ szanujemy przedmioty naszych Klientów i dbamy o ich bezpieczny przewóz.