RogalTrans

Jak wybrać firmę transportową?

Na rynku usług transportowych – podobnie jak w każdej innej branży – można spotkać się z przedsiębiorcami prawidłowo realizującymi zlecone im zadania oraz takim, którzy nie przykładają wagi do jakości świadczeń. Warto uprzednio dobrze zastanowić się jak wybrać firmę transportową, aby po wykonaniu usługi być w pełni zadowolonym z jej realizacji.

Na co wobec tego zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad rodzajem transportu. Należy wybrać takiego przewoźnika, który umożliwi kompleksową realizację usługi. W tym celu polecamy zastanowić się na rodzajem ładunku do transportu – czy nie ma wśród nich przedmiotów trudnych w transporcie (np. pianino, meble z litego drewna). Jeżeli takie występują, to jeszcze przed podjęciem współpracy należy skonsultować ich przewóz z firmą transportową. Korzystanie z oferty kilku przewoźników (odmienne dla różnych typów towarów) będzie problematyczne.

Ponadto warto zwrócić uwagę :

  • jaką flotą dysponuje firma transportowa,
  • jaki rodzaj zabezpieczeń stosuje przewoźnik,
  • jaki rodzaj usług świadczy (np. przeprowadzki, przewóz na terenie miasta, itp.),
  • jaką dodatkową pomoc oferuje firma (np. czy pomaga wnosić sprzęt, czy montuje meble),
  • jakie są ceny świadczonych usług.

Warto też zweryfikować standard obsługi Klienta. Już pierwszy kontakt z firmą dużo wyjaśnia. Jeżeli szybko reaguje na zapytania mailowe i można bez problemu się do niej dodzwonić, a przy tym udziela konkretnych odpowiedzi, to jest bardzo prawdopodobne, że powierzone zlecenie wykona rzetelnie i zgodnie z oczekiwaniami Klienta.