RogalTrans

Nasza Flota

Do naszej floty wybraliśmy model popularnej i solidnej marki Volkswagen z rodziny LT, czyli dużych samochodów dostawczych oraz lekkich ciężarówek (z niem. Lasten Transporter – transport do przewozu ciężarów).

Pojazd zaopatrzony jest w zabudowę o rozmiarach: 2,1×2,0x4,35 cm (wysokość/szerokość/długość).

Daje to bardzo duże możliwości w zakresie transportu przedmiotów wielkogabarytowych, jak też o niestandardowych rozmiarów. Pozwala to na transportowanie między innymi mebli, sprzętu RTV i AGD, materiałów budowlanych.

Pojazd charakteryzuje się bardzo uniwersalnymi rozmiarami – z jednej strony gwarantuje bowiem optymalną przestrzeń do załadunku na czas transportu lub przeprowadzki, z drugiej strony może bez trudności zmieścić się na posesji lub podjechać pod klatkę. Zmieści się w bramie, jak i w osiedlowej uliczce, dzięki czemu bardzo dobrze spełnia swoje zadania. Pojazd umożliwia przewóz ładunku o ciężarze do 3,5 tony.

Dbamy o odpowiednie zabezpieczenie ładunku na czas transportu, ponieważ do właśnie w trakcie przewozu dochodzi najczęściej do uszkodzeń i zniszczenia przedmiotów. Z reguły powodem jest niewłaściwe rozmieszczenie i zabezpieczenie załadunku. Do zabezpieczenia przedmiotów stosujemy między innymi kartony i folie bąbelkowe oraz skrzynie. Towary natomiast mocujemy m.in. za pomocą odciągów i specjalnego osprzętu mocującego ( np. taśmy, łańcuchy, listwy kątowe, przekładki ochronne).